Naše zvířata

Kalendář

Výstavy

Návštěvnost

Psinka
Psinka je pro psi velmi nebezpečné onemocnění, které se může projevit v několika formách:
  • plicní
  • kataraktní
  • nervové
  • kožní
Psinka nejčastěji postihuje štěňata, ale onemocnět mohou i starší psi. Příznaky nemoci jsou horečky, nechutenství, výtoky z očí i nosu, kašel, zvracení a průjem. I přes vyléčení se u psů mohou objevovat komplikace v průběhu života, například postižení skloviny, postižení kloubů, záchvaty. Často dochází u psů k úmrtí.

Parvovirus
Parvovirus je také vysoce nakažlivé onemocnění, které se též projevuje zvracením a průjmy a často končí úhynem psa. Parvovirus se šíří kontaminovaným trusem i kontaminovanou srstí, tlapkami a infikovanými předměty. Virus v trusu dokáže přežít i roky.

Koronavirus
Též častý virus způsobující průjmy. Tento virus však nepostihuje pouze štěňata, ale psa každého věku. Příznaky onemocnění jsou průjmy, zvracení, silná žízeň, nechutenství a celková sešlost.

Infekční hepatitida psů
Toto onemocnění postihuje především játra. Onemocnění může probíhat bez výrazných klinických příznaků, může se objevit zákal rohovky, který může odeznít. Pokud se přeci jen dostaví i klinické příznaky, jedná se především o horečku, zvracení, průjem a o bolesti břicha v krajině za chrupavkou hrudní kosti.

Vzteklina
Zvteklina je jedna z nejobávanějších nákaz u zvířat. Atakuje mozek a onemocnění končí vždy smrtí. Psi se mohou nakazit pokousání od vzteklého zvířete.Jedná se o velmi nebezpečné onemocnění, jelikož se může nakazit i člověk. Z tohoto důvodu je očkování proti vzteklině u psů starších 6 měsíců povinné a musí být každoročně obnovováno.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one