Naše zvířata

Kalendář

Výstavy

Návštěvnost

Výskyt střevních parazitů (hlístic a tasemnic) je u psů velmi častý. Mnoho zdavých jedinců má ve střevech malou invazi těchto cizopasníků.
Nejčastěji ohroženou skupinou jsou psi, kteří se shromažďují na malém prostoru (např. na sídlištích), kde dochází k silnému promoření prostředí.
Narozdíl od vakcinace, nechrání žádné odčervení před reinvazí, která může nastat ve velmi krátké době (už během 1 týdne). Cílem odčervení je zlikvidovat aktuálně přítomné parazity nebo přinejmenším zabránit jejich přemožení a dostat tak jejich stav pod kontrolu.
Jednoznačně nejčastější cesta infekce je kontakt se syrovým masem hospodářských zvířat. Mnohdy stačí používání neomytého nože na syrové i hotové jídlo.
Je třeba uvést, že vajíčka ani články tasemnic se nevylučují pravidelně. Nemusíme je tedy nalézt v každém vzorku trusu. Proto doporučujeme nechat vyšetřit směsný vzorek trusu odebraný v průběhu 3 - 5 dní, který se musí do vyšetření skladovat v chladu.
Vzhledem k tomu, že záchytnost škrkavek a tasemnic není stoprocentní, doporučujeme provádět odčervení preventivně podle následujícího programu.
odčervení.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one